FOCUS ON LIPS - CHECK OUT THE TRENDING COLOURS

FOCUS ON LIPS - CHECK OUT THE TRENDING COLOURS

Share This Post :

Mirë se vini në sezonin ku lëkura ka nevojë për shkëlqim dhe buzë të theksuara! Zgjidhni produkte me nuancat e jashtëzakonshme, që jo vetëm bëjnë të tjerët të kthejnë kokën, por gjithashtu kujdesen për lëkurën tuaj të ndjeshme. Mos harroni se përgatitja e mirë ndaj vetes është çelësi i suksesit. Lëkura e butë e buzëve lejon një aplikim të lehtë të formulave të ndryshme të buzëkuqeve, duke siguruar rehati dhe një efekt afatgjatë. Nëse ekspozimi i rrezeve të diellit i shkakton buzëve tuaja plasaritje dhe janë dukshëm të thata, përdorni Rich Care Lipstick gjatë mbrëmjes. Falë formulës së saj të pasur, buzët tuaja do të duken perfekte menjëherë pasi të zgjoheni dhe do të jenë në pritje të aplikimit të produkteve të tjera të buzëve.

Mot i ftohtë? Buzë të errëta! Kushtojini vëmendje të veçantë ngjyrave të kumbullës, vjollcës së thellë, të kuqes së errët ose burgundy. Grimi më i përshtatshëm i dimrit? Grim gotik me siguri! Buzët e definuara do e theksojnë menjëherë pamjen tuaj. Merrni produktin me përfundim saten ose me shkëlqim dhe aplikojeni atë direkt nga paketimi. Sigurohuni që vijëzimet të jenë të sfumuara, për të krijuar një pamje natyrale. Mos harroni të kombinoni buzët e guximshme me sy lyer lehtë dhe lëkurë të ndritshme.

Në sezonin e ardhshëm përqendrohuni në të kuqen klasike! Ju mund të luani me nëntone të ftohta dhe të ngrohta, siç janë koralet ose portokalli. Këto nuanca jo vetëm që do të plotësojnë pamjet e mbrëmjes, por edhe do t’i shtojnë një prekje femërore krijimeve tuaja të përditshme. A jeni adhuruese e të kuqes së lëngshme? Shtojini shkëlqim buzëkuqeve me përfundim mat ose saten.

Nëse preferoni buzë delikate, kombinojeni me një Lip Gloss. Për të qenë edhe më trendi, vendosni një eyelin të zi në qepallat tuaja.

Jeni fokusuar te buzët? Zgjidhni produktin tuaj të preferuar nga koleksioni i buzëkuqëve INGLOT. Përbërësit e përzgjedhur me kujdes, përfshirë Vitaminën E dhe vajrat e çmuar do të mbajnë buzët tuaja të hidratuara dhe të buta, duke lënë që ngjyra të kapë të gjitha vështrimet!

REGJISTROHUNI NË NEWSLETTER

Regjistrohuni për tu informuar mbi artikujt më të fundit!