THE BEST BRUSH SETS NOT ONLY FOR BEGINNERS

THE BEST BRUSH SETS NOT ONLY FOR BEGINNERS

Share This Post :

Grimi i përsosur në një sipërfaqe të madhe varet nga aksesorët e përdorur gjatë gjithë procesit të krijimit. Atëherë, në funksion të kësaj, ia vlen të plotësoni çantën kozmetike me furça të përshtatshme që do t'ju lejojnë të arrini pamje mahnitëse jo vetëm nga profesionistët. Por nuk mbaron këtu. Në përditshmëri, ato do ta bëjnë aplikimin më të lehtë dhe madje edhe më të saktë. Tingëllon perfekt! Megjithatë, ndonjëherë, zgjedhja e furçave të përshtatshme, veçanërisht për veten mund të jetë mjaft sfiduese. Për të zgjidhur këtë problem, ne kemi përgatitur tashmë një sërë grupe furçash të zgjedhura nga specialistët tanë. Në varësi të pamjes së dëshiruar, ju mund të zgjidhni kompletet bazike të përditshme ose paketat e plota të furçave për t'u argëtuar me ngjyra, formula dhe struktura të shumta.

Mbyllur në raste të jashtëzakonshme, tërheqëse për sytë, setet tona të furçave të ndara në 7 pjesë,janë jo vetëm për përdorim në shtëpi, por edhe si dhurata për personat që vlerësojnë pamjen e kuruar.

Zgjidhni furçat super elegante Marble Rose Gold apo furçat e setit Marble Red për të krijuar makeup-in e përditshëm, si dhe të mbrëmjes. Çdo set përmban 7 furça të bëra nga qime sintetike të cilësisë më të mirë. E përsosur për të aplikuar produkte pluhur dhe likuide, duke përfshirë fondatinën apo highlighter-in. Fijet e projektuara posaçërisht kanë strukturë të lëmuar, jo poroze që parandalon thithjen e produkteve likuide dhe rrit efikasitetin e produktit. Butësia e qimeve siguron rehati në përdorim dhe i bën furçat të pastrohen lehtësisht. Një alternativë për veganët dhe personat me lëkurë sensitive dhe të ndjeshme ndaj alergjive.

Në secilin set mund të gjeni një furçë të madhe ovale të rekomanduar për të aplikuar pluhurat ose produkte si highlighter, në pjesët më të mëdha të trupit. Furçat e buta, pak të sheshta me një majë, disi të rrumbullakosura do të mundësojnë përhapjen e fondatinës pa njolla. Furçat me fije më të gjata me majë do të lejojnë konturimin e saktë dhe do të ishin ideale për pudra pluhur, bronzer, blush dhe highlighter. Furçat më të vogla, gjithashtu të buta dhe rrumbullake, mund të përdoren për të aplikuar hije të presuara dhe kremoze, ndërsa furçat me kënd të sheshtë do të ishin perfekte për produktet e vetullave.

Nëse dëshironi të krijoni nje makeup akoma më detajist ose keni nevojë për furça profesionale grimi, mos ngurroni të zgjidhni setin tonë të furçave me 14 pjesë. Seti përmban furça me qime natyrale dhe sintetike, të bëra nga najloni me cilësinë më të mirë. Qimet natyrale sigurojnë aplikim të përsosur të produkteve. I vendosur në një kuletë elegante të zezë, koleksioni i plotë përfshin furça perfekte për konturim, si dhe për të aplikuar bazat, fondatinën, pudrat pluhur, blush, korrektorë, highlighter, hije ose produkte të buzëve dhe vetullave.

Mos prisni shumë gjatë! Zgjidhni setin tuaj të furçave apo surprizoni një të dashur me këtë dhuratë perfekte.

REGJISTROHUNI NË NEWSLETTER

Regjistrohuni për tu informuar mbi artikujt më të fundit!